Search Engine Optimization nedir?

 SEO "arama motoru optimizasyonu" anlamına gelir. ” Basit bir ifadeyle, ilgili aramalar için görünürlüğünü artırmak için sitenizi iyileştirme süreci anlamına gelir. Sayfalarınızın arama sonuçlarında ne kadar iyi görünürlüğü varsa, dikkat çekmeniz ve potansiyel ve mevcut müşterileri işinize çekmeniz o kadar olasıdır.
SEO nasıl çalışır?

Google ve Bing gibi arama motorları, web'deki sayfaları taramak, siteden siteye gitmek, bu sayfalar hakkında bilgi toplamak ve bunları bir dizine koymak için botlar kullanır. Daha sonra, algoritmalar, sayfaların belirli bir sorgu için arama sonuçlarında görünmesi gereken sıralamayı belirlemek için yüzlerce sıralama faktörünü veya sinyalini dikkate alarak bir dizindeki sayfaları analiz eder. Arama sıralama faktörleri, kullanıcı deneyiminin bazı yönleri için vekiller olarak düşünülebilir. SEO faktörlerinin periyodik tablosu, faktörleri altı ana kategoriye ayırır ve her biri SEO için genel önemine göre ağırlıklar.Örneğin, içerik kalitesi ve anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonunun temel faktörleridir ve taranabilirlik ve mobil kullanım kolaylığı, site mimarisinin Önemlİ faktörleridir. Arama algoritmaları, ilgili, yetkili sayfaları yüzeye çıkarmak ve kullanıcılara verimli bir arama deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Sitenizi ve içeriğinizi bu faktörler göz önünde bulundurularak optimize etmek, sayfalarınızın arama sonuçlarında daha yüksek Sıralamasına yardımcı olabilir. Ücretli arama reklamlarının aksine, daha yüksek organik arama sıralamaları elde etmek için arama motorlarına ödeme yapamazsınız.

SEO pazarlama için neden bu kadar önemli?

SEO, dijital pazarlamanın temel bir parçasıdır, çünkü insanlar her yıl trilyonlarca arama yaparlar, genellikle ürün ve hizmetler hakkında bilgi bulmak için ticari niyetleri vardır. Arama genellikle markalar için dijital trafiğin ana kaynağıdır ve diğer pazarlama kanallarını tamamlar. Arama sonuçlarında rakiplerinizden daha yüksek görünürlük ve sıralama, karınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bununla birlikte, arama sonuçları, kullanıcılara daha doğrudan cevaplar ve kullanıcıları diğer web sitelerine yönlendirmek yerine sonuç sayfasında tutma olasılığı daha yüksek olan bilgiler vermek için son birkaç yılda gelişmektedir. Ayrıca, arama sonuçlarındaki zengin sonuçlar ve bilgi panelleri gibi özelliklerin görünürlüğü artırabileceğini ve kullanıcılara şirketiniz hakkında doğrudan sonuçlarda daha fazla bilgi sağlayabileceğini unutmayın.